Nahrávam

Začnite písať a ja budem hľadať...

Zsuzsovú a spol. obvinili z prípravy vraždy prokurátorov a D. Lipšica 

Čo je nové

Zsuzsovú a spol. obvinili z prípravy vraždy prokurátorov a D. Lipšica 

Avatar
Zdieľať

Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó sú obvinení z prípravy vraždy dvoch prokurátorov a advokáta. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR. Má ísť o prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

Všetci štyria sú obvinení aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali. Podľa J. Čižnára sa na tom pravdepodobne podieľali policajti. Aj preto sa na vyšetrovaní prípravy vrážd podieľa inšpekcia MV.

„U pána Žilinku boli tie informácie až hrozivo detailné a sami ich získať nemohli bez toho, aby nemali dobré kontakty,“ povedal vo februári J. Čižnár. Odhadoval vtedy, že sa vyšetrovania prípravy vrážd prokurátorov a advokáta a vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po čase pravdepodobne spoja a vrátia sa pôvodnému tímu.

Alena Zsuzsová figuruje ako obvinená aj v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Spolu s Tomášom Szabóm a Zoltánom Andruskóm sú tiež obvinení zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Zdroj: TASR

Tags:

Možno sa vám bude páčiť

Okomentovať

Your email address will not be published. Required fields are marked *