Nahrávam

Začnite písať a ja budem hľadať...

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu 

Čo je nové

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu 

Avatar
Zdieľať

Fanúšikovia hudobného leta zo Slovenska aj zahraničia sa dočkali, vo štvrtok o 14.00 h otvoril brány 23. ročník multižánrového festivalu Pohoda na trenčianskom letisku. Hudobný program Pohody v priebehu troch dní tvorí viac ako 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta.

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SOSR). Koncert bol pripomienkou tragédie na festivale v roku 2009, bol venovaný pamiatke Martina Kašáka a Nikoly Kapkovej, ako aj pamiatke Davida Horního, ktorý zomrel počas balenia festivalu v roku 2006. Zaznela Prvá symfónia Ilju Zeljenku a tri diela skomponované pre tento festival, Krik pre elektrifikovanú fujaru a veľký orchester Michala Paľka, Pulse Lucie Chuťkovej a Antilopa Miroslava Tótha. Koncert dirigoval Marián Lejava.

„Ak môžem vybrať jeden okamih alebo slovo, ktoré spravilo kľúč k dramaturgii koncertu, tak je to nádej. Preto bola dramaturgia koncertu vymyslená tak, aby udržala základný cieľ – pripomienku tragédie a venovanie obetiam – a zároveň priniesla vietor do plachiet orchestrálnej hudby u nás,“ uviedol pre médiá dramaturg koncertu Miroslav Tóth.

Zdroj: TASR

Tags:

Okomentovať

Your email address will not be published. Required fields are marked *